Kreatív workshop az SZTE Alma Mater szervezésében

interju_1.png

Az SZTE Alma Mater következő eseményén egy igazán különleges, kreatív workshopra várjuk az érdeklődőket, ahol a könyvdíszítés művészetével ismerkedhetnek meg. A másfél órás foglalkozás középpontjában az élfestett könyvek készítése áll, amely lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők saját könyveiket egyedi műalkotásokká varázsolják. Az esemény célja, hogy a könyvek ne csupán tartalmukkal, hanem megjelenésükkel is lenyűgözzék tulajdonosaikat.

A workshopot Kása-Mónus Dominika, rajztanár, valamint Huszta-Vincze Roxana vezetik, akik nemcsak szakmai tapasztalatukat, hanem a könyvek és művészet iránti szenvedélyüket is megosztják a résztvevőkkel. Mindketten vettek már részt korábban önkéntesként SZTE Alma Mater rendezvényeken. Dominika számára a művészet és az olvasás mindig is kéz a kézben járt, míg Roxana a könyvek szeretetéből merít inspirációt a díszítés során. A workshopon akvarellfestékekkel, sablonokkal és kreatív technikákkal dolgoznak, hogy mindenki kibontakoztathassa saját stílusát. 

Hogyan kapcsolódtok az SZTE-hez, és mi inspirált titeket ennek a workshopnak a megtartására?

Kása-Mónus Dominika (KMD): Mindkét diplomámat itt a Szegedi Tudományegyetemen szereztem meg, illetve jelenleg is itt végzem a mesterképzésemet. Számomra a művészet és az olvasás már gyerekkorom óta fontos szerepet tölt be az életemben. Különleges élmény, hogy ezeket most egy workshop keretében kombinálhatom, és bízom benne, hogy ezt a varázslatot a résztvevőknek is meg tudom mutatni. 

Huszta-Vincze Roxana (HVR): Barátokon és ismerősökön keresztül kapcsolódom az SZTE-hez, rendszeres résztvevője vagyok az SZTE Alma Mater rendezvényeknek. A könyvek iránti szenvedélyem inspirált arra, hogy a díszítésükkel is foglalkozzam, hiszen így még különlegesebbé és személyesebbé tehetem őket.

Milyen technikákkal dolgoztok a könyvdíszítés során, és van-e kedvenc módszeretek?

KMD: Minden esetben akvarell festéket használok, ezzel igazán szép aprólékos mintákat lehet kidolgozni valamit száradás után sem pereg le a lapokról. Amit még lehet és szoktam vele kísérletezni az a különböző filctollak, de ezekkel inkább csak kisebb minták esetén.

HVR: Vízfestéket használok a könyvek élfestéséhez. Sablonokat készítek jelenleg, hogy aki kevésbé jól rajzol, ő is szép mintát tudjon készíteni. 

Milyen a kapcsolatotok a könyvekkel és az olvasással? Van-e kedvenc könyvetek vagy egy különleges olvasmányélményetek?

KMD: Gyerekkorom óta szeretek olvasni, az egyik meghatározó számomra a gimis éveim alatt a Vámpírnaplók volt. Jelenleg az egyik kedvenc írom Emily Henry, igazából bármit is ír mindig megveszem, mert tudom, hogy szeretni fogom.

HVR: Gyerekkorom óta szeretek olvasni. A kedvenc könyvem a Nők pagodája, a Nobel-díjas írónő, Pearl S. Buck műve. A Molybuborék könyvklub közös olvasásai számomra mindig adnak egy különleges élményt.

Milyen élményt és készségeket vihetnek haza a résztvevők a workshopról?

KMD: Bízom benne, hogy jó élménnyel fognak gazdagodni, bármilyen kézügyességgel lehet szépet és különleges dolgokat alkotni.

HVR: Nem nehéz technika a könyvek élfestése vagy a könyvjelzők készítése. Adunk pár praktikus ötletet, így otthon is készíthet bárki ilyeneket.

Van esetleg egy emlékezetes saját alkotásotok vagy egy olyan projektetek, amely különösen közel áll hozzátok?

KMD: Számomra minden saját élfestett könyv fontos és különleges helyet foglal el a szívemben. Az egyik kedvenc projektem jelenleg a Volt egyszer egy összetört szív könyvsorozat. Hisz ez esetben magát a magyar nyelvű borítót is lecseréltem az Uk változatra valamint az élfestése is igazán különleges lett.

HVR: Az első könyvfestésem nagyon jól sikerült, inspirált a folytatásra. Nem vagyok túl profi, viszont nagyon élvezem elkészíteni!

Aki szeretne részt venni az ingyenes workshopon, itt tud regisztrálni. 

A bejegyzés trackback címe:

https://sztealmamater.blog.hu/api/trackback/id/tr6618793008

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Leírás

Az SZTE Alma Mater, a Szegedi Tudományegyetem alumni szervezete legfőbb célkitűzésének tekinti, egy olyan közösséget építsen, amelyben az egyetem öregdiákjai a diplomaszerzést követően is kapcsolatban maradhatnak az intézménnyel és egymással. Az Alma Mater-tagok részesei lehetnek az egyetemi életnek, értesülhetnek az itt zajló fejlesztésekről, rendezvényekről, és egyedülálló kedvezményrendszert vehetnek igénybe. A szervezet alapvető célcsoportját képezik az egyetemi oktatók és dolgozók mellett azok a volt hallgatók, akik a Szegedi Tudományegyetemen tanultak, és itt szerezték meg diplomájukat.

Facebook oldaldoboz

süti beállítások módosítása