A 2010-ben hagyományteremtő céllal létrehozott Mentor Oscart azoknak a szervezeteknek és egyéneknek ítéli oda a szakmai zsűri, akik jelentős eredményeket értek el a mentoring és a coaching szemléletű vezetés terjesztésében és felhasználásában a munkájuk során hazánkban. Magyarországon 2023-ban szervezeti kategóriában első helyezett lett a Szegedi Tudományegyetem. A nívós díjat az Alumni mentorprogram keretében végzett tevékenységéért és az ennek hatására kialakuló iránymutató és támogató közeg létrejöttéért kapta az SZTE Alma Mater közössége.
Az Alumni mentorprogramért járó Mentor Oscar szervezeti díjat a Szegedi Tudományegyetem nevében Dr. Fendler Judit Kancellár Asszony vette át.
Az SZTE alumni szervezet 18 éves történetében kiemelt szereppel bír az Alumni mentorprogram. A jelenlegi, 2023-24-es tanév őszi szemeszterében már a 20. ciklus indul, az eddigi ciklusok alatt 1000 főnél több résztvevővel 745 sikeres mentorálás zajlott le. A 20 ciklus, a visszatérő résztvevők, és a mentorált hallgatókból lett alumni mentorok bizonyítják a program relevanciáját, elősegítik az alumni hálózatban rejlő potenciál támogató közösségé formálódását. Jelenleg már több mint 1900 alumni mentor várja 42 országból világszerte a hallgatók jelentkezését.
A hazai szakmai elismerés mellett a magyar egyetemek alumni hálózatai között szintén elsőként kapott nemzetközi elismerést az Alumni mentorprogram. Az „Exceptional Dedication to Mentoring and Professional Guidance” azaz a „Kivételes elkötelezettségért a Mentorálás és Szakmai iránymutatás területén” díjat az SZTE Alma Mater három munkatársa vehette át a folyamatosan növekvő, sokrétű és hatékony mentorprogram kidolgozásáért, a hallgatók és az alumni tagok támogatásáért.
Az Alumni Mentorprogram legfőbb célja, hogy az SZTE-s hallgatók a szakmai gyakorlatukon kívül is értékes tapasztalatokat szerezhessenek a munkaerőpiacon, kiépítsék kapcsolati hálójukat, és bővítsék az egyetemen megszerzett tudásukat. Az alumni mentorok a program segítségével ugyanakkor kapcsolatban maradhatnak alma materükkel, gondoskodhatnak a cégek munkaerő-utánpótlásáról, és támogathatják a felnövő generáció szakmai előmenetelét és személyiségfejlődését.
A mentorprogram a hallgatók körében igen nagy népszerűségnek örvend, hiszen a korlátlan alkalommal felvehető kurzus keretein belül személyesen és egyedülálló módon kérhetnek tanácsot a munkaerőpiacot jól ismerő sikeres szakemberektől.
Az alumni mentorok számára is többet kínál az utánpótlás-nevelésnél, hiszen 2021-ben a jelenlévő régi mentorok részvételével megalakult az Alumni Mentorok Klubja, a mentorprogramban a hasonló értékek mentén kapcsolódó alumni inspiráló szellemi közege, mely szervezett keretet teremt a mentorok számára az egymás közötti tapasztalatcserére, fejlődésre és együttműködésekre.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.