Az Alumni mentorprogram keretében 2018-ban jelezték először a mentorok, hogy a programban való részvétel az egyéni hallgatói szakmai segítésen túl többletet jelent a számukra, és az ebből fakadó előnyöket érdemes lenne szervezett keretek közé helyezni. Ekkor merült fel az Alumni Mentor Klub ötlete először. A 2020-ban elindult Alma Mater portál mentorfunkciója segítségével 600 főlé emelkedett az állandóan elérhető mentorok száma. A – régóta célzott – mennyiségi növekedés ismét felszínre hozta a minőség megőrzésének igényét, és a legaktívabb, legkiválóbb mentorok számára egy kizárólagos közeg megteremtését.
2021. október 8-án az Alumni Mentorprogram Nyitó rendezvényén a jelenlévő régi mentorok részvételével megalapult az Alumni Mentor Klub, a mentorprogramban a hasonló értékek mentén kapcsolódó alumni inspiráló szellemi közege, mely szervezett keretet teremt a mentorok számára az egymás közötti tapasztalatcserére, fejlődésre és együttműködésekre.
Az Alumni Mentor Klub alakulását, az első ötletek összegyűjtését és az első célok kitűzését Seres Erika, HR és Business Coach és régi mentorunk moderálta, ennek kapcsán beszélgettünk el vele egyéni motivációról és a közösség erejéről.
Neked volt-e "mentorod" egyetemistaként?
Egyetemistaként sajnos nem volt mentorom, mai fejjel gondolkodva, óriási értéke lett volna. Ugyanakkor volt néhány meghatározó oktató a képzéseim során, akikre példaértékű szakemberekként gondolok mind a mai napig. Dr. Dabis Erzsébet talán nem is sejti, milyen nagy hatással volt a szakmai fejlődésemre.
Mi motivált arra, hogy jelentkezz a programba?
Szerettem volna olyan motivált fiatalokkal együtt dolgozni, akik nem a minimumra törekednek. Szerencsére mindig sikerült a számomra legjobb hallgatókkal együtt dolgozni és nagyon jó érzés, hogy van, akinek az életét a mai napig kísérem. Megtisztelő.
A 10. jubileumi megnyitón is ott voltál. Mi az emléked, tapasztalatod a program akkori státuszáról?
Ami a levegőben is érződik: a mentorok elkötelezettsége. Mindenki szeretne visszaadni valamit oda, ahonnan indultunk, ahol mi is megkaptuk a szakmai útravalót. Az SZTE mindig egy védőhálót jelentett nekem az egyetem elvégzése után is. A mentorprogram is ugyanezt az érzést adja: jó ide tartozni. Bízom benne, hogy a mentorok klubjának alakulása csak még magasabbra emeli majd az Alumni Mentor Klub presztízsét.
Jelenleg az Alumni Mentor Klub alapítása a cél. Ennek miben látod a jelentőségét egyénileg és szakmailag?
Meggyőződésem, hogy a mentoroknak is szükségük van mentortársakra, akikkel tapasztalatot cserélhetnek. Egyfajta szupervíziós lehetőségként is tekintek az Alumni Mentor Klub megalakulására, ugyanakkor biztosíthatjuk a szakmai kapcsolatok erősödését, egymás segítését és támogatását. Egy új szellemű közösség várhat, ami inspirál, felemel és jó lesz ide tartozni.
Az Alumni Mentor Klub nyitott minden alumni mentor számára. Bekapcsolódni az uniszegedalumni.com oldalon az Alumni Mentor Klub csoporthoz történő csatlakozással lehetséges.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.