Az SZTE színpadán lépett fel augusztus 25-én, pénteken a Metallica számokat feldolgozó szegedi Metallicum zenekar. Péntekre a nyárzáró fesztivál a betelt táblát is kitette, mintegy 30.000 néző élvezhette a jobbnál jobb programokat, köztük az egyetemi színpadon játszó zenekart is, amely vonzotta az érdeklődők figyelmét.
A rekordhőség miatt a zenészeknek nem volt könnyű dolguk, a fellépés előtt kicsit meséltek magukról. A zenekar tagjai elmesélték, hogy már régóta visszatérő fellépők a fesztiválon. Mendebaba Márkó (gitár) szerint már 2009 óta láthatjuk őket kisebb-nagyobb színpadokon, mindig izgalmas és új érzés számukra itt lenni. Farkas Róbert (szintén gitár) mosolyogva osztotta meg, hogy mindig a koncertszezonjuk csúcspontja ez a fesztivál. A fellépéseket munka és családi kötelezettségek mellett vállalják, legyen szó a Partfürdőn megrendezett eseményről, motoros találkozóról vagy klubkoncertről.
A zenekar története egészen 2005-ig nyúlik vissza, az ötlet Robi fejéből pattant ki, aki szereti a Metallica zenéjét, ezért olyanokat toborzott maga mellé, akik érdeklődése hasonló. Márkó már majdnem az alapítótagok közé tartozik, hiszen 2006 óta erősíti a zenekart. Bár az évek során voltak tagcserék, a mostani felállás már 3 éve stabil, a legutóbbi tag, Csarnai Tamás (basszus) is ekkor csatlakozott hozzájuk. A zenekar tagjai elmondták: „Szeretjük ezt a zenét és ez a szeretet hajt bennünket évről évre.” A tagok közül mindenkinek van szegedi kötődése, legyen az akár a születési hely vagy az egyetemi tanulmányok miatt. Azok, akik a Szegedi Tudományegyetemre jártak, örömmel emlékeznek vissza azokra az időkre, és még a mai napig tartják a kapcsolatot egykori évfolyamtársaikkal. Takács Sándor (ének) is Alma Materének tekinti az egyetemet, biológusként végzett itt, majd a doktorit szerezte meg, most a zenekar által kötődik a városhoz.
Bár a tagok mindennapi munkájuk mellett zenélnek, mégis hetente 1-2 alkalommal találkoznak próbaidőszakban, szerintük ez összeegyeztethető család mellett is. Talán a legtöbb logisztika Szabó Géza (dob) részérül szükséges, ő Orosházáról hangolja össze a fellépéseket, próbákat és a mindennapokat. A zenekar tagjai úgy érzik, hogy szükségük van az ilyen típusú kikapcsolódásra, szeretnek a próbák és fellépések idejére kiszakadni a hétköznapok mókuskerekéből. Valószínű ez a sikerül titka is, szeretnek együtt lenni és ilyen formán kiengedni a gőzt. A zenekar nevéből is adódik, hogy a Metallica tiszteletére alakultak, habár csak hobbi szinten működnek. Mindaddig folytatják a zenélést, amíg jól érzik magukat benne. Évente körülbelül 6-10 koncertjük van, ami még nem vesz el túl sok időt a családjuktól.
Kérdésünkre, hogy mit üzennének azoknak az egyetemistáknak, akik szeretnének a zenéléssel foglalkozni, az alábbi választ kaptuk: „Gyakorlás, gyakorlás és még több gyakorlás! Ahogy az egyetemi tanulmányokat is csak akkor lehet sikeresen elvégezni, ha időt szánunk rá, ugyanígy a zenélés is időt és odaadást igényel.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.