Nyomokban egészséget tartalmaz? - Dr. Csupor Dezsővel beszélgettünk

interju_dr_csupor_dezsovel.png

Az Alumni Uni – Tudásműhely következő alkalmán Dr. Csupor Dezső és Dr. Vereczkei László többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ, különös hangsúlyt fektetve az egészség témakörére.

Dr. Csupor Dezső: gyógyszerész, egyetemi docens, növényi hatóanyagok kutatója, számos könyv szerzője és szerkesztője, elkötelezett az ismeretterjesztés iránt, blogok, weboldalak tartalomgyártója és a PirulaKalauz alapítója. Rövid interjúnkban az étrend-kiegészítőkről alkotott véleményéről és a PirulaKalauz mögötti motivációjáról kérdeztük.

Szakemberként mi a véleménye az étrend-kiegészítőkről?

Véleményem szerint vannak olyan esetek, amikor szükség van rájuk. Főleg akkor, ha az étrendünkből hiányzik egy összetevő, amit pótolni kell. Előfordulhat, hogy egy betegség vagy éppen valamilyen hiányállapot lehet a háttérben, amikor szükség is van a kiegészítőkre. De ha étrend-kiegészítőként szedünk egy olyan anyagot, ami egyébként nem az étrendünk része, és gyógyhatást akarunk elérni az összetevőkkel, akkor az már megkérdőjelezhető, egyedi elbírás alá esik.

Magánemberként Ön szed valamilyen kiegészítőt?

Igen. D-vitamint szedek, mert nincs elegendő az étrendünkben, valamint a napon sem töltünk elegendő időt ahhoz, hogy a napi szükséges bevitel biztosítva legyen.

Miért érezte fontosnak a PirulaKalauz elindítását?

Főleg azért, mert ha valaki, aki nem járatos igazán az egészség témakörében és elkezd utána keresni, akkor az interneten nagyon sok hamis információt talál. Olyan oldalt akartunk létrehozni, ahol valódi szakemberektől megalapozott tanácsokat találnak az olvasók. A tudományos ismeretterjesztés egyébként is a hobbim, így ez az oldal is egy olyan hobbi, amit élvezek írni.

Az eredeti motivációja a PirulaKalauz kapcsán változott-e az évek során?

Nem változott. Hasonló weboldalam már 2012-ben is volt, a Ködpiszkáló nevezetű blog. Igazából a Ködpiszkáló fejlődött tovább a PirulaKalauzzá, csak ez már egy profibb környezetben, több szerzővel működik. Az alapvető motivációm, ami végül is az, hogy szeretek magyarázni, írásban és szóban egyaránt, ami által segíthetek átadni a tudást másoknak.

Kiknek ajánlja, hogy eljöjjenek és részt vegyenek az ALumni Uni – Tudásműhely előadáson?

Mindenkinek. Legfőképp azoknak, akiket érdekel a saját egészsége, akik elkötelezettek a betegségmegelőzés iránt, és többet akarnak tudni arról, mit tehetnek az egészségük megtartásáért.

 

Ha az interjú felkeltette az érdeklődésed, látogass el az SZTE Alma Mater következő Alumni Uni – Tudásműhely előadására május 3-án, kedden a Radnóti Kávézóba!

Időpont: május 3. kedd, 17 óra

Helyszín: Szeged, Egyetem utca 2. (főbejárat a Göncz Árpád sétány felől)

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni itt lehet: https://uniszegedalumni.com/events/310

A bejegyzés trackback címe:

https://sztealmamater.blog.hu/api/trackback/id/tr617818723

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Leírás

Az SZTE Alma Mater, a Szegedi Tudományegyetem alumni szervezete legfőbb célkitűzésének tekinti, egy olyan közösséget építsen, amelyben az egyetem öregdiákjai a diplomaszerzést követően is kapcsolatban maradhatnak az intézménnyel és egymással. Az Alma Mater-tagok részesei lehetnek az egyetemi életnek, értesülhetnek az itt zajló fejlesztésekről, rendezvényekről, és egyedülálló kedvezményrendszert vehetnek igénybe. A szervezet alapvető célcsoportját képezik az egyetemi oktatók és dolgozók mellett azok a volt hallgatók, akik a Szegedi Tudományegyetemen tanultak, és itt szerezték meg diplomájukat.

Facebook oldaldoboz

süti beállítások módosítása