Az Alumni mentorprogram sikere, a 15 ciklus eredményeinek alapja a velünk együttműködő alumni mentorok támogató és iránymutató munkája, amellyel immáron 7 éve segítik a hallgatókat. Az SZTE Alma mater munkatársai továbbra is azért tevékenykednek, hogy minél széleskörűbbé és hatékonyabbá tegyék ezt a programot. A most indított „Mentorok Reflektorfényben” sorozat keretében szeretnénk bemutatni azokat a kiváló szakembereket, akik velünk együtt építik a Szegedi Tudományegyetem szakmai közösségét.
A következő mentorunk, akit a reflektorfénybe állítunk, dr. Ghariban-Nejadné Csányi Tímea. Az SZTE alumnája az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon végzett 2007-ben. Jelenleg egy Magánrehabilitációs Intézményben a szakmai stáb tagja, ahol gyermekpszichiátriai és serdülő addiktológiai problémákkal küzdők szűrését, illetve kognitív viselkedésterápiás kezelését végzi, TEAM-munkában pszichiáter szakorvos vezetésével.
Miért jelentkezett az Alumni Mentorprogramba mentorként?
Szeretném felkelteni a hallgatók motivációját, szakmámmal kapcsolatos érdeklődését, melynek célja a lelki egészség megőrzése, kezelése, helyreállítása, különös tekintettel a gyermekek szempontjából. Az Alumni program kötetlenebb formája a tanulásnak, nem követi kvalifikáció az ismeretszerzést. Szabadabb keretek között inkább, mint tréner vagyok jelen, aki facilitál, moderál, így szakmai beszélgetéseket alakíthatunk ki, ami értéket közvetít.
Van esetleg emlékezetes mentorálási pillanata az elmúlt évekből?
Egyik pszichológus hallgató említette, hogy mindig tudok neki újat mondani, szakmailag érdekes információkat osztok meg vele. Ennek nagyon örültem. Ezzel talán megragadható, hogy ez a tanulási szintér és forma, amelyben nincs dokumentált végzettség és inkább mellérendelt viszonyt eredményez - is tud ismeretet átadni, ezáltal felértékelődik a szerepe.
Volt olyan személy számodra hallgatóként, akire te példaképként tekintettél?
Ebből a szempontból nagyon szerencsésnek érzem magam. Szegedi tanulmányaim alatt mentoromnak tekinthettem Dr. Szilárd János Professzort, aki témavezetőm lett később.
A köztünk lévő szakmai kapcsolatot nem a tanár-diák vagy az orvos-hallgató viszony jellemezte, hanem egy közvetlenebb hangnem. Emberként és szakemberként is nagyra becsülöm, és a vele töltött szakmai időt szeretettel megőrzöm. Sajnos már nem lehet közöttünk. Gyermekpszichiátriai konzultáns képzés kapcsán Dr. Vetró Ágnes Pszichiáter Szakorvos munkássága hatott rám. A Tanárnő hallgatókhoz való őszintesége, szakmai tapasztalata és sokszor humoros hozzáállása keltette fel az érdeklődésemet.
Van esetleg valamilyen gondolat, üzenet, amit az alumni tagoknak vagy a hallgatóknak üzenne az Alumni Mentorprogram kapcsán?
Talán azt, hogy nyitottak legyenek a folyamatos önfejlesztésre, hogy képességeik szerint tanuljanak, dolgozzanak és éljenek. A formális tanulást kiegészítve a nem-formális tanulás által könnyebb bekapcsolódni egy szakma világába és ez hozzásegítheti őket mind a specializációk kiválasztásához, de szakmai elköteleződésüket is megerősítheti.
Legyen Ön is Alumni Mentorunk, és az Alumni Mentor Klub tagja. A tagság nyitott mindenki számára. Bekapcsolódni az uniszegedalumni.com oldalon a "Szívesen Mentorálok" opció jelölésével, valamint az Alumni Mentor Klub csoporthoz történő csatlakozással lehetséges.
Ha hallgatóként lennének kérdéseid, jelentkezz az Alumni mentorprogramba! Részletek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.